Ardıç Kremi Çınar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ardıç Kremi Çınar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ardıç kremi çınar yaprağı, Alternatif tıp içerisinde sıklıkla kullanılan bitkilerin birçok hastalığa karşı iyileşme desteği sağladığı belirtilmektedir. Çınar yaprağının içerisinde bulunan bileşenler sayesinde vücutta bulunan eklem hastalıklarına iyi geldiği belirtilmektedir. Özellikle romatizmalı hastalıklara karşı sağladığı fayda açısından kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ardıç kremi çınar yaprağı ile vücutta bulunan fiziksel problemlerin giderilmesinin sağlandığı belirtilmektedir. Ardıç kremi sayesinde zehirli maddelerin temizlenmesi sağlanırken; kansızlık gibi problemlerin giderilmesi sağlanır. Özellikle Ardıç yağı içerisinde bulunan bileşenler sayesinde vücuttaki iltihaplanmanın giderilmesine fayda sağladığı belirtilir. Ayrıca vücutta bulunan zararlı toksinlerin temizlenmesinde fayda sağladığı gibi damar tıkanıklıkları gibi problemlerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Bunun için ardıç kreminin kullanılması da yarar sağlar. Ardıç kremi çınar yaprağı kullanılarak soğuk algınlığı, üst solunum yolları enfeksiyonu, gribal enfeksiyonlar, yüksek ateş gibi problemlerin giderilmesi sağlanır.


Ardıç kremi çınar yaprağı uygulamaları


Ardıç kremi çınar yaprağı düzenli olarak kullanılması halinde birçok hastalığa şifa etkisi yaratıldığı belirtilmektedir. Özellikle selülit, gut, romatizmalı hastalıkların tedavisinde cilde sürülmesi ile yarar elde edilir. Ayrıca ardıç kremi cilt üzerine uygulanması halinde ciltte bulunan problemlerde giderme sağlarken; kırışıklık, kuruluk, döküntü şikâyetleri yok eder. Ardıç kreminin cilde krem halinde sürülmesi de oldukça fayda sağlar. Özellikle ağrı bulunan bölgelere masaj yapılarak uygulanması halinde buralarda bulunan ağrıların giderilmesine fayda sağladığı belirtilir. Bel fıtığı ve boyun fıtığı ağrılarında hafifleme sağladığı belirtilmektedir. Aktarlardan ve eczaneden alınması ile düzenli uygulanması sayesinde vücutta bulunan problemlerin giderilmesi ne fayda sağlar. Bu uygulamanın saça yapılması haline saç dökülmesi, kepeklenme, saç cansızlığı şikâyetlerini yok eder.

Ardıç kremi çınar yaprağı ile birçok hastalıkta fayda elde edildiği belirtilmektedir. Özellikle çınar yaprağının taze veya kuru halinin ezilerek tüketilmesi ile vücutta bulunan kireçlenme probleminin giderildiği kanıtlanmıştır. Günde 2 adet çınar yaprağının ezilerek suda kaynatılmasının ardından içerisindeki posanın süzülerek içilmesi halinde vücutta bulunan romatizmalı ağrılar giderilir. Bu uygulama ile vücudun eklem bölgelerinde rahatlama sağlandığı için eklemlerin hareket ettirmesini kolaylaştırır. Ardıç kremi çınar yaprağı uygulamaları sayesinde vücutta bulunan olumsuzlukların giderilmesi desteklenir.

Ardıç Kremi Çınar Yaprağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çınar Ağacı Yaprağı Faydaları Nelerdir?

Çınar Ağacı Yaprağı Faydaları Nelerdir?

Çınar Ağacı Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çınar Ağacı Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çınar Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çınar Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çınar Yaprağı Zararları Nelerdir?

Çınar Yaprağı Zararları Nelerdir?

Çınar Çeşitleri Nelerdir?

Çınar Çeşitleri Nelerdir?

Güncel

Çınar Ağacı Nerede Yetişir?

Çınar Ağacı Nerede Yetişir?

Güncel

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü

Kireçlenmeye Çınar Yaprağı Kürü