Ardıç Yağı Çınar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ardıç Yağı Çınar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ardıç Yağı Çınar Yaprağı, Ardıç yağı piyasada adından söz ettiren doğal, şifalı bir yağdır. Çınar yaprağı da yine son zamanlarda romatizmal hastalıklar ve kireçlenmeye çok iyi geldiği tespit edilmiş, çok faydalı bir bitkidir. Ardıç yağında bulunan etken madde sayesinde kandaki zehirli maddeleri dışarı atmaya çok fayda sağlar. Ardıç yağı saçlara da yararı vardır. Ardıç yağı kan yolu ile insanlara bulaşabilen hastalıkları önlemektedir. Tabi burada esas olan bu yaralı bitki yağı ile çınar yaprağı beraberinde sağlık açısında nasıl bir katkı verebilir esas önemli olan konu işte tam buradadır.


Ardıç yağı Çınar Yaprağı Kürü


Ardıç yağı çınar yaprağını birlikte kullanırken yapılması gereken ilk iş 1 litre klorsuz suyu tencereye koyarak kaynatmaktır. Daha sonra iki ya da üç adet kurutulmuş çınar yaprağını soğuk temiz suda yıkayarak, 4-5 parça olacak şekilde kaynayan suya atılmalı ve kabın ağzı kapatılarak yaklaşık 2 dakika kaynamasını sağlamalıyız. Daha sonra temiz bir süzgeç yardımıyla çınar yaprağı suyunu süzmeliyiz. Elde ettiğimiz çınar yaprağı çayını ılık haldeyken bir pamuk yardım ile romatizmalı bölgeye pansuman, yapar gibi sürmeliyiz. Ardıç yağını da aynı bölgeye iki damla dökerek parmak uçlarımızla masaj yaparak iyice yedirerek işlemi tamamlamalıyız.

Bu kürü 10 gün boyunca birer gün arayla tekrarlamalıyız. Bu kür romatizma ve kireçleme olan yerleri tamamen iyileştirecektir. Bir başka kullanım şekli ise çınar yaprağından elde ettiğimiz çayı taze olarak hazırlayıp, bir çay bardağının içerisine 2 damla ardıç yağı ilave ederek içilmelidir bu işlem bir ay devam ettikten sonra sıkıntılar son bulacaktır. Ancak ilk on beş gün kullanıp 3 gün ara verip sonra bir ay tamamlanmalıdır.

Ardıç Yağı Çınar Yaprağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çınar Ağacı Nerede Yetişir?

Çınar Ağacı Nerede Yetişir?

Haber Bülteni