İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı, Doğada hastalıklar için şifa barındıran bitkiler bulunmaktadır. İnsanlar günümüzden önce yani ilaçlara bağımlı yaşamadığı dönemlerde hastalıklar için bitkisel ürünlerden faydalanmaktaydı. Bu şifa kaynaklarından birisi de çınar ağacının yapraklarıdır.

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği çınar yaprağı kürü vücuttaki kireçlenmelerden kepek sorununa kadar birçok probleme şifa olmaktadır. Eklem kireçlenmeleri, romatizma, ödem ve şişliklerin tedavisinde, sedef, kepek, yanık gibi problemlerde şifa olmaktadır. Tabii kürü günlük hazırlayıp kullanmak en önemli noktadır. Eklem kireçlenmesi ve romatizmalar için sabah ve akşamları yemeklerden önce içilmelidir. 15 gün uygulandıktan sonra üç gün ara verilip tekrar 15 gün uygulanmalıdır. Sedef ve yanıklar için yaralar ve lekeler yok olana kadar bölgelere sürülmelidir.


İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır?


Yapılacak kürün etkili olabilmesi için Saraçoğlu'na göre çınar yaprağının seçiminin doru yapılması tedavi için oldukça önemlidir. Çınar yaprağı üzüm yaprağı gibi geniş yırtıkları olmalı, yırtık olan yerlerin uzun ve derin olması gerekmektedir.

Kür için iki adet büyük boy çınar yaprağı gereklidir. Yaprakların kuru ya da yaş olması önemli değildir. Yapraklar parçalanarak kullanılmalıdır. Bir su bardağı suyu bir kap içerisinde kaynattıktan sonra içine çınar yaprakları atılarak kısık ateşte bir dakika kadar daha kaynattıktan sonra ocaktan alınmalıdır. Ilıyınca kullanıma hazırdır.

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni